YOLIGHT
Playful Pastel Design
Fresh color, cute details
Extended Range
80km distance, 48/60V24Ah battery
Lightweight Maneuverability
39KG body, easy handling
Family-Friendly Comfort
Dual seats, backrest support
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1430x630x1030mm/1020mm |
| Vehicle weight : | 39 kg |
| Lead-acid batteries | 48/60V24Ah |
| Motor power: | 350W |
| Max climbing | ≥7° |
| Controller: | 6Mos |
| Max speed: | 25 km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current: | 5A |
| Charging time: | 6 Hours |
| Range distance: | 80km |
| Front&Rear Tire size: | F / R 2.5-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F / R :Drum |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 680mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











