WAICHAN
Long-Range Power
Dual 72V24AH LFP batteries deliver 120km range with 5-hour fast charging (10A current)
Sturdy Performance
2500W motor handles ≥12° slopes, supporting 150kg max load and stable rides
Enhanced Safety
Hydraulic disc brakes (with CBS), 140mm ground clearance, and tubeless tires
Practical Design
Aluminum carrier, hydraulic/damping suspension, and LED lights for utility and durability
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase | 1960x720x1100mm/1360mm |
| Vehicle weight | 89KG |
| Lithium ion batteries(LFP) | 72V24AH*2 |
| Motor power | 2500W |
| Controller | 12Mos |
| Max climbing | ≥ 12° |
| Max speed | 45km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 10A |
| Charging time | 5Hours |
| Range distance | 120km |
| Front&Rear Tire size | F:90/90-14 R:110/80-14 Tubeless |
| Front&Rear Brake | Hydraulic disc/Hydraulic disc with CBS |
| Ground clearance | 140mm |
| Seat Height | 820mm |
| Speedometer | Digital |
| Headlight&Rear lamp | LED |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Damping |
| Vehicle status | Aluminum carrier |



















