U1
Lightweight & Portable
Only 15 kg vehicle weight for easy handling and transport.
Efficient Performance
350W motor with a max speed of 25 km/h and a 25 km range for reliable daily commuting
Safe & Comfortable
Hydraulic/spring suspension and drum/EBS brakes ensure a smooth and secure ride
Modern Convenience
Digital speedometer, LED lighting, and 36V 10.4AH lithium battery for a contemporary, user-friendly experience
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H: | 1010x590x980mm |
| Vehicle weight : | 15 kg |
| Lithium ion batteries | 36V10.4AH |
| Motor power: | 350W |
| Controller: | 6Mos |
| Max speed: | 25 km/h |
| Max load: | 100kg |
| Charger output current: | 1.5A |
| Charging time: | 4-6Hours |
| Range distance: | 25km |
| Front&Rear Tire size: | F/R:3 inch Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F/R:Drum/EBS |
| Ground clearance: | 140mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |











