STARRY
Impressive Range
Capable of traveling 70-110km on a single charge thanks to its advanced graphene battery
Powerful Performance
Equipped with a 1000W motor that delivers a top speed of 52 km/h
Robust & Comfortable
Supports a maximum load of 150kg featuring a smooth hydraulic suspension system
Enhanced Safety
Built with reliable front disc brakes and bright LED lighting for secure riding
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1810*700*1130mm /1320mm |
| Vehicleweight | 65KG |
| Graphene Lead-acid battery | 72V/24AH /35AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6-9Hours |
| Range distance | 70-110km |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:Disc brake / R:Drum brake |
| Ground clearance: | 140mm |
| Seat Height: | 750mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Nylon clothes hanger backrest |











