SHADOW
Extended Range
80km distance, 48/60V20Ah battery
Modern Styling
Bold color blocking, futuristic headlight
Lightweight Maneuverability
42.5KG body, easy handling
Family Comfort
Dual seats, backrest support
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1430x630x1030mm/1020mm |
| Vehicle weight : | 42.5 kg |
| Lead-acid batteries | 48/60V20Ah |
| Motor power: | 350W |
| Controller: | 6Mos |
| Max speed: | 35 km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current: | 3A |
| Charging time: | 6-8Hours |
| Range distance: | 80km |
| Front&Rear Tire size: | F:250-10/R:2.50-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F/R:Drum |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 680mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











