PHANTOM MAX
High-Power Performance
7000W motor reaches 100km/h top speed with ≥12° climbing capacity
Long Range & Durability
Dual 72V30Ah LFP batteries deliver 124km range, supporting 200kg max load
Advanced Safety
Hydraulic disc brakes with ABS, 140mm ground clearance, and E-mark certified LED lights
Smart & Practical Design
TFT intelligent speedometer, hydraulic/spring suspension, and aluminum carrier with rear trunk
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase | 1960×790×1170mm/1400mm |
| Vehicle weight | 120KG |
| Lithium ion batteries(LFP) | 72V30AH*2 |
| Motor power | 7000W |
| Controller | 24Mos |
| Max climbing | ≥ 12 ° |
| Max speed | 100 km/h |
| Max load | 200kg |
| Charger output current | 10A |
| Charging time | 7Hours |
| Range distance | 124km |
| Front&Rear Tire size | F:110/70-13/R:130/70-13Tubeless |
| Front&Rear Brake | Hydraulic disc/Hydraulic disc with ABS |
| Ground clearance | 140mm |
| Seat Height | 810 mm |
| Speedometer | TFT Intelligent |
| Headlight&Rear lamp | LED(E-mark) |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status | Aluminum carrier/Rear shelf trunk |


















