PATHFINDER
High-Performance Power
Boasts a powerful 2500W motor capable of reaching a top speed of 65 km/h
Long-Range Capability
Offers an impressive driving range of 75km on a single charge, perfect for extended daily commutes
Superior Safety
Equipped with front and rear disc brakes to ensure reliable stopping power and control in various conditions
Robust & Comfortable
Features a heavy-duty build supporting a 150kg max load with a hydraulic/spring suspension system for a smooth ride
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1810x730x1150mm/ 1350mm |
| Vehicle Weight | 77KG |
| Graphene Lead-acid battery | 72V24AH |
| Lithium ion batteries | 72V30AH 72V20AH/30AH |
| Motor power | 2500W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 65 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A /3A |
| Charging time | 7Hours |
| Range distance | 75km (Constant speed of 40KM/H) |
| Front&Rear Tire size | F/R: 90/90-12 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 180mm |
| Seat Height: | 800mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Iron hanger backrest |











