N2MNZ
Long Range
Travels up to 65 km on a single charge
High Performance
1000W motor with max speed of 52 km/h
Robust Build
Supports up to 150 kg and features hydraulic/spring suspension for a smooth ride
Convenient Features
Digital speedometer, LED lighting, and fast 6-hour charging time
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1850x760x1140mm/1320mm |
| Vehicleweight | 63KG |
| Lead-acid battery | 72V32AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A-10A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 65km |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 160mm |
| Seat Height: | 790mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |











