N1MNZ
Long Range & High Speed
Offers an impressive maximum range of 80km per charge with a top speed of 52 km/h, perfect for extended city commuting
Powerful Performance
Equipped with a robust 1000W motor capable of handling climbing angles of ≥12∘
Heavy-Duty Capacity
Designed to support a maximum load of 150kg, despite having a lightweight vehicle weight of only 69kg
Enhanced Safety Features
Built with front and rear disc brakes, tubeless tires, and full LED lighting for reliable stopping power and visibility
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1840x750x1140mm/1320mm |
| Vehicleweight | 69KG |
| Lead-acid battery | 72V20/32AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A-10A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.50-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 160mm |
| Seat Height: | 760mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |











