MILK SHAKE
Heavy-Duty Capacity, Lightweight Frame
Weighs only 54kg but supports an impressive 150kg max load for exceptional carrying capability
Dual-Battery Flexibility
Offers choice between 72V20AH Lithium (LFP) and 60V24AH Graphene batteries for versatile power options
Extended 70km Range
Delivers up to 70km distance at 30km/h average speed, perfect for longer daily commutes
Passenger-Ready Comfort
Features an aluminum carrier backrest, hydraulic suspension, and low 720mm seat height for a safe, comfortable ride
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase | 1750X690X1060mm / 1250mm |
| Vehicle weight | 54KG |
| Lithium ion batteries(LFP) | 72V20AH |
| Graphene Lead-acid battery | 60V24Ah |
| Motor power | 800W |
| Controller | 6Mos |
| Max speed | 35 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 3 A |
| Charging time | 6-7Hours |
| Range distance | 70km(Average speed of 30km/h) |
| Front&Rear Tire size | F /R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:Disc brake/R:Drum brake |
| Ground clearance | 90mm |
| Seat Height | 720mm |
| Speedometer | Digital |
| Headlight&Rear lamp | LED |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status | Aluminum carrier backrest |











