LYFEI II
Extended Range
65km distance, 48V20Ah battery
Lightweight Build
34KG body, easy handling
Urban Convenience
Front basket, backrest for comfort
Efficient Commute
32km/h speed, 6-8h charging
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1430*630*1030/1000mm |
| Vehicle weight : | 34KG |
| Graphene Lead-acid battery | 48V-20Ah |
| Motor power: | 350W |
| Controller: | 6Mos |
| Max speed: | 32km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current: | 3A |
| Charging time: | 6-8Hours |
| Range distance: | 65km |
| Front&Rear Tire size: | F / R 2.50-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F / R :Drum |
| Ground clearance: | 135mm |
| Seat Height: | 700mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











