ETERNITY
High-Power Performance
3500W motor delivers 75km/h top speed and handles ≥12° slopes for dynamic rides
Reliable Range
72V32AH lead-acid battery offers 80km cruising distance at 50km/h average speed
Stable Safety
Front/rear disc brakes, hydraulic/damping suspension, and tubeless tires ensure secure handling
Practical Utility
150kg max load paired with an aluminum carrier, ideal for daily commuting and cargo transport
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase | 1840*700*1100mm/1300mm |
| Vehicle weight | 86KG |
| Lead-acid batteries | 72V32AH |
| Motor power | 3500W |
| Controller | 12Mos |
| Max climbing | ≥ 12 ° |
| Max speed | 75 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 4A |
| Charging time | 8H |
| Range distance | 80 km(Average speed of 50km/h) |
| Front&Rear Tire size | F/R:90/90-12 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance | 105mm |
| Seat Height | 750mm |
| Speedometer | Digital |
| Headlight&Rear lamp | LED |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Damping |
| Vehicle status | Aluminum carrier |
















