COWBOY
Lightweight Maneuverability
57KG body, easy handling
Retro Styling
Premium leather seat, classic design
Reliable Performance
1000W motor, 52km/h max speed
Comfortable Ride
Hydraulic suspension, aluminum backrest
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1640*730*1040mm / 1115mm |
| Vehicleweight | 57KG |
| Lead-acid battery | 72V20AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 3A |
| Charging time | 6-8Hours |
| Range distance | 70km(Average speed of 30km/h) |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:Disc brake/R:Drum brake |
| Ground clearance: | 115mm |
| Seat Height: | 730 mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |











