CONFIDANT
Retro Styling
Two-tone color, classic design
Reliable Range
70km distance, 60V24Ah battery
Stable Braking
Front disc, rear drum brakes
Family Comfort
Dual seats, backrest support
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbas | 1530*665*960mm/990mm |
| Vehicle weight | 43kg |
| Graphene Lead-acid battery | 60V-24Ah |
| Motor power | 350W |
| Max climbing | ≥7° |
| Controller | 6 Mos |
| Max speed | 25 km/h |
| Max load: | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 70km |
| Front&Rear Tire size | F:2.50-10/R:2.5-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:disc/ R:Drum |
| Ground clearance | 130mm |
| Seat Height | 700mm |
| Speedometer | Digtal |
| Headlight&Rear lamp | LED |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status | Backrest |











