BRONCO PRO
Enhanced Power
500W motor, 35km/h speed
Extended Range
80km distance, 60/72V20Ah battery
Urban Utility
Front basket, backrest support
Stable Handling
Hydraulic suspension, reliable drum brakes
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1430x630x1030mm/1020mm |
| Vehicle weight : | 42.5 kg |
| Lead-acid batteries | 60/72V20Ah |
| Motor power: | 500W |
| Controller: | 6Mos |
| Max speed: | 35 km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current: | 3A |
| Charging time: | 6-8Hours |
| Range distance: | 80km |
| Front&Rear Tire size: | F:2.75-10/R:2.75-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F/R:Drum |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 680mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











