SPARK
Efficient Charging & Range
60/72V24AH graphene lead-acid battery charges in 6 hours, offering 80km cruising range
Strong Climbing Performance
1000W motor handles ≥12° slopes, reaching 52km/h top speed with 150kg max load
Stable Safety & Comfort
150mm ground clearance, front/rear disc brakes, and hydraulic/spring suspension ensure steady rides
Practical Utility
Aluminum carrier backrest paired with LED lights, ideal for daily commuting and cargo needs
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1825x700x1100mm / 1340mm |
| Vehicleweight | 65KG |
| Graphene Lead-acid battery | 60/72V/24AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 150mm |
| Seat Height: | 780mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |


















