NY1
Ultra-light & Easy to Handle
Only 39kg vehicle weight, ideal for easy maneuvering and parking
User-friendly Design
720mm low seat height and 130mm ground clearance for comfortable, stable rides
Practical Capacity
120kg max load meets daily commuting and light cargo needs
Reliable Essentials
LED lights, digital speedometer, and hydraulic/spring suspension for dependable use
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1560*640*1030mm/1040mm |
| Vehicle weight : | 39 kg |
| Lead-acid batteries | 48V13Ah |
| Motor power: | 350w |
| Max climbing | ≥7° |
| Controller: | 9 Mos |
| Max speed: | 30 km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current: | 1.8A |
| Charging time: | 6-8Hours |
| Range distance: | 40km |
| Front&Rear Tire size: | F / R 2.5-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F / R :Drum |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 720mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |



















