ADVENTURE
Strong Climbing Ability
1000W motor handles ≥12° slopes, paired with 52km/h top speed for versatile travel
Reliable Range
60/72V24AH graphene lead-acid battery delivers 80km range with 6-hour charging
Sturdy Utility
150kg max load capacity and aluminum carrier backrest for daily cargo needs
Safe & Comfortable
Front/rear disc brakes, hydraulic/spring suspension, and LED lights ensure stable, visible rides
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1780*720*1100mm / 1340mm |
| Vehicleweight | 62KG |
| Graphene Lead-acid battery | 60/72V24AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F/R:3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 85mm |
| Seat Height: | 740mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |
















