VICTORIA DT
Efficient Charging & Range
72V24Ah graphene lead-acid battery charges in 5 hours, offering 80km cruising range
Balanced Performance
1200W motor reaches 50km/h top speed, supporting 150kg max load for daily use
Practical Utility
Stainless steel hanger trunk and hydraulic/spring suspension boost convenience and ride comfort
Reliable Safety
Front hydraulic disc + rear hydraulic drum brakes, paired with LED lights for stable, visible rides
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1920x770x1130mm/1380mm |
| Vehicleweight | 80KG |
| Graphene Lead-acid battery | 72V24Ah |
| Motor power | 1200W |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 50 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 5 Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F:110/70-12 R:3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | Hydraulic disc/Hydraulic Drum |
| Ground clearance: | 100mm |
| Seat Height: | 800mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Stainless steel hanger trunk |


















