137
Urban Adventure Style
Futuristic design, vibrant color accents
Extended Range
90km distance, 60/72V24Ah battery
Enhanced Power
800W motor, 45km/h max speed
Dual Disc Braking
Front/rear discs, reliable stopping power
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1710*750*1120mm/1180mm |
| Vehicle weight : | 56 kg |
| Lead-acid batteries | 60/72V24Ah |
| Motor power: | 800W |
| Max climbing | ≥8° |
| Controller: | 12Mos |
| Max speed: | 45 km/h |
| Max load: | 100kg |
| Charger output current: | 5A |
| Charging time: | 6-8Hours |
| Range distance: | 90km |
| Front&Rear Tire size: | F/R: 90/90-12 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F / R: Disc brake |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 720mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum handrail |











