Striker
Retro Modern Fusion
Bold color blocking, iconic design
Extended Range
100km distance, 60/72V battery options
Enhanced Power
800W motor, 45km/h max speed
Stable Braking
Front disc, rear drum brakes
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1590x630x1040mm/1080mm |
| Vehicle weight : | 42.5 kg |
| Lead-acid batteries | 60V32AH/72V20Ah |
| Motor power: | 800W |
| Controller: | 12Mos |
| Max speed: | 45 km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current: | 4A |
| Charging time: | 6-8Hours |
| Range distance: | 100 km |
| Front&Rear Tire size: | F:2.75-10/R:2.75-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F:disk / R:Drum |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 680mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











