DARLING
Compact Powerhouse
Ultra-compact 1150mm wheelbase and lightweight 55kg frame combined with a powerful 1000W motor for surprising performance in a small package
Fast 6-Hour Charging
Features a 5A charger that significantly reduces downtime, getting you back on the road quickly
Heavy-Duty Capacity
Supports up to 150kg loads with 12° hill-climbing ability, proving that big capability comes in small frames
Low-Step Practical Design
Low 700mm seat height with iron hanger backrest and hydraulic suspension for easy mounting and comfortable passenger rides
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1610*640*1050mm/ 1150mm |
| Vehicleweight | 55KG |
| Lead-acid battery | 72V20AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 70km |
| Front&Rear Tire size | F:3.00-8/R:80/70-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:Disc brake/R:Drum brake |
| Ground clearance: | 110mm |
| Seat Height: | 700mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Iron hanger backrest |











