ICE CREAM
Playful Cute Design
Cat ear headlight, pastel color
Reliable Range
75km distance, 48V24Ah battery
Lightweight Maneuverability
40KG body, easy handling
Family Comfort
Dual seats, backrest support
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbas | 1450*670*1050mm/1015mm |
| Vehicle weight | 40 kg |
| Graphene Lead-acid battery | 48V24AH |
| Motor power | 350W |
| Max climbing | ≥7° |
| Controller | 6Mos |
| Max speed | 35 km/h |
| Max load: | 120kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 75km |
| Front&Rear Tire size | F:3.0-8 /R:2.5-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F / R:Drum |
| Ground clearance | 130mm |
| Seat Height | 710mm |
| Speedometer | Digtal |
| Headlight&Rear lamp | LED |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status | Backrest |











