X-TMKZ
Long Range & Fast Charging
Travel up to 80km on a single charge, powered by a 72V lead-acid battery, with only 8 hours of charging time
Strong Performance
2500W motor delivers a top speed of 65km/h and tackles slopes ≥12° with ease
Heavy-Duty Capacity
Supports a max load of 150kg with robust disc brakes and tubeless tires for enhanced safety and durability
Modern Comforts
Features a digital speedometer, LED lighting, and hydraulic/spring suspension for a comfortable and high-tech ride
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1920*770*1160 /1360mm |
| Vehicleweight | 86KG |
| Lead-acid battery | 72V20AH/32AH |
| Motor power | 2500W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 65km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 3-4A |
| Charging time | 8Hours |
| Range distance | 80km(Average speed of 45km/h) |
| Front&Rear Tire size | F/R: 100/80-12 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 150mm |
| Seat Height: | 780mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |











