X-MAX
High performance
2500W motor — up to 65 km/h top speed
Long range & convenient charging
72V 32AH battery — approx. 80 km per charge; 8 hours charging
Robust safety
Front & rear disc brakes, tubeless tires, hydraulic suspension, 150 kg max load
User-friendly design
Lightweight 85 kg, digital speedometer, LED lights, aluminum carrier/backrest
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1860*800*1140mm /1320mm |
| Vehicleweight | 85KG |
| Lead-acid battery | 72V32AH |
| Motor power | 2500W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 65km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 3-4A |
| Charging time | 8Hours |
| Range distance | 80km(Average speed of 45km/h) |
| Front&Rear Tire size | F/R: 100/80-12 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 160mm |
| Seat Height: | 790mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |











