LINGYUE
Fast 6-Hour Charging
Gets you back on the road quickly with reduced charging time and dual charger compatibility (5A/3A)
Dual-Speed Versatility
Offers adjustable max speed from 45-52km/h, allowing you to optimize for either range or performance
Powerful & Heavy-Duty
Features a 1000W motor with 12° hill-climbing ability, confidently carrying up to 150kg loads
Practical Passenger Design
Equipped with a convenient iron hanger backrest, hydraulic suspension, and digital display for everyday comfort and utility
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1695*740*1030mm / 1190mm |
| Vehicleweight | 55KG |
| Graphene Lead-acid battery | 72V24AH |
| Lithium ion batteries(LFP) | 60V20AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 9Mos |
| Max speed | 45-52km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A/3A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:Disc brake/R:Drum brake |
| Ground clearance: | 100mm |
| Seat Height: | 730 mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Iron hanger backrest |











