STARLORD PRO
Powerful & Reliable Motor
Equipped with a 650W motor, delivering consistent performance for daily commuting
Impressive Range
Maximum cruising range of 65km, ideal for extended trips without frequent recharging
Sturdy & Safe Design
Supports a 200kg max load and features drum/EBS brakes for enhanced safety
Convenient & Modern Features
Digital speedometer, LED lights, and hydraulic/spring suspension for a comfortable ride
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H: | 2180*990*1700mm |
| Vehicle weight : | 155 kg |
| Lead-acid batteries | 60V/72V 20AH/45AH |
| Motor power: | 650W |
| Controller: | 12Mos |
| Max speed: | 35 km/h |
| Max load: | 200kg |
| Charger output current: | 4A |
| Charging time: | 8-9Hours |
| Range distance: | 65km |
| Front&Rear Tire size: | F/R:300-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F/R:Drum/EBS |
| Ground clearance: | 120mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











