LYFEI
Cute Retro Style
Two-tone color, playful details
Reliable Range:
60km distance, 48V24Ah battery
Lightweight Portability
37KG body, easy maneuvering
Family Comfort
Dual seats, backrest for companions
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase : | 1430x630x1030mm/1030mm |
| Vehicle weight : | 37 kg |
| Graphene Lead-acid battery | 48V24Ah |
| Motor power: | 350W |
| Max climbing | ≥7° |
| Controller: | 6Mos |
| Max speed: | 25 km/h |
| Max load: | 55kg |
| Charger output current: | 3A |
| Charging time: | 8Hours |
| Range distance: | 60km |
| Front&Rear Tire size: | F / R 2.50-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F / R :Drum |
| Ground clearance: | 130mm |
| Seat Height: | 680mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











