STARBEAN
Compact & Sturdy Build
1785×760×1640mm dimensions with 155kg weight, easy to maneuver while supporting up to 200kg load
Efficient & Reliable
650W motor paired with 60/72V 20/32Ah lead-acid batteries, delivering a 50km range and 35km/h max speed
Comfort & Safety
Hydraulic/spring suspension, drum/EBS brakes, and a backrest ensure a smooth, secure ride for daily use
Modern Convenience
Digital speedometer, LED headlight/rear lamp, and tubeless tires (300-8) for low maintenance and clear visibility
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H: | 1785x760x1640mm |
| Vehicle weight : | 155 kg |
| Lead-acid batteries | 60/72V20/32Ah |
| Motor power: | 650W |
| Controller: | 12Mos |
| Max speed: | 35 km/h |
| Max load: | 200kg |
| Charger output current: | 4A |
| Charging time: | 8-9Hours |
| Range distance: | 50km |
| Front&Rear Tire size: | F/R:300-8 Tubeless |
| Front&Rear Brake: | F/R:Drum/EBS |
| Ground clearance: | 135mm |
| Speedometer: | Digtal |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension; | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Backrest |











