Crazy Battle
Powerful Performance
Features a robust 1000W motor capable of reaching a maximum speed of 52 km/h
Extended Range
The 72V/32AH battery offers an impressive driving distance of 80km on a single charge
Superior Safety
Equipped with reliable front and rear disc brakes and bright LED headlights and tail lamps for secure riding
Heavy-Duty Build
Designed with a sturdy frame that supports a max load of 150kg and includes hydraulic suspension for a smooth ride
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1780x720x1090mm / 1290mm |
| Vehicleweight | 63KG |
| Lead-acid battery | 72V/32AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A |
| Charging time | 6-7Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 65mm |
| Seat Height: | 720mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Aluminum carrier backrest |











