M3
High-Power Performance
2500W motor, 65km/h speed
Sporty Handling
Dual disc brakes, hydraulic suspension
Stable Ground Clearance
180mm, rough terrain ready
Durable Build
Iron rear rack, 77KG robust frame
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1800×790×1020mm / 1250mm |
| Vehicleweight | 77KG |
| Lead-acid battery | 72V32Ah |
| Motor power | 2500W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 65km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 4A |
| Charging time | 8Hours |
| Range distance | 75km |
| Front&Rear Tire size | F:120/70-12 R: 120/70-12 |
| Front&Rear Brake | F/R:Disc brake |
| Ground clearance: | 180mm |
| Seat Height: | 890mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Iron rear rack |











