Quest Q
Long Range & Efficiency
Travel up to 80km on a single charge (at 30km/h), perfect for extended commutes.
Powerful & Durable
Equipped with a 1000W motor and high-capacity 72V24Ah Graphene battery for reliable performance.
Superior Comfort & Safety
Features hydraulic front suspension and tubeless tires for a smooth, stable ride.
High Utility & Modern Design
Supports a 90kg max load, includes an iron clothing rack trunk, and features bright LED lights and a digital display.
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1800*680*1090 / 1330mm |
| Vehicleweight | 62KG |
| Graphene Lead-acid battery | 72V24AH |
| Motor power | 1000W |
| Controller | 12Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 90kg |
| Charger output current | 3A |
| Charging time | 8Hours |
| Range distance | 80km(Average speed of 30km/h) |
| Front&Rear Tire size | F/R: 3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | Disc brake/Drum brake |
| Ground clearance: | 120mm |
| Seat Height: | 720mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Iron clothing rack trunk |











