FULING
Powerful Performance
Equipped with a 1000W motor that delivers a top speed of 52 km/h
Extended Range
Offers an impressive travel distance of up to 80km on a single charge
Classic Retro Design
Features a stylish vintage aesthetic combined with modern touches like a digital speedometer and LED lighting
Robust Capacity
Built with a durable frame and suspension capable of supporting a maximum load of 150kg
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/Wheelbase | 1735×720×1070mm/ 1260mm |
| Vehicleweight | 55KG |
| Graphene Lead-acid battery | 72V24AH |
| Lithium ion batteries(LFP) | 72V20AH |
| Motor power | 1000W |
| Max climbing | ≥12° |
| Controller | 9Mos |
| Max speed | 52 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A/3A |
| Charging time | 6Hours |
| Range distance | 80km |
| Front&Rear Tire size | F/R:3.00-10 Tubeless |
| Front&Rear Brake | F:Disc brake/R:Drum brake |
| Ground clearance: | 120mm |
| Seat Height: | 700mm |
| Speedometer: | Digital |
| Headlight&Rear lamp: | LED |
| Front&Rear suspension: | Hydraulic/Spring |
| Vehicle status: | Iron hanger backrest |











