EX007(L3e-A1)
High Performance
3500W motor delivers a top speed of 75 km/h and ≥12° climbing ability
Long Range & Fast Charging
72V30AH LFP battery offers 90km range; charges in 3H with 10A current
Premium Safety & Comfort
Hydraulic disc brakes (with CBS), hydraulic suspension, and 135mm ground clearance
Smart & Durable Design
TFT intelligent speedometer, LED lights, aluminum carrier, and tubeless tires
| PROJECT | PARAMETER |
| L*W*H/ Wheelbase | 1925x710x1100mm/1330mm |
| Vehicle weight | 86KG |
| Lithium ion batteries(LFP) | 72V30AH |
| Motor power | 3500W |
| Controller | 12Mos |
| Max climbing | ≥ 12 ° |
| Max speed | 75 km/h |
| Max load | 150kg |
| Charger output current | 5A /10A |
| Charging time | 6H /3H |
| Range distance | 90 km |
| Front&Rear Tire size | F/R:90/90-14 Tubeless |
| Front&Rear Brake | Hydraulic disc/Hydraulic disc with CBS |
| Ground clearance | 135mm |
| Seat Height | 770mm |
| Speedometer | TFT Intelligent |
| Headlight&Rear lamp | LED |
| Front&Rear suspension | Hydraulic/Damping |
| Vehicle status | Aluminum carrier |



















